Reborn-România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fan-Club Katekyo Hitman Reborn

Like/Tweet/+1

Ultimele subiecte

» Amyyyyy is Here!
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptySam Mai 31, 2014 3:34 am Scris de AmyAmyzu

» One-shots...
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyJoi Iun 06, 2013 5:50 am Scris de Len~

» Ce personaj ?
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 11:23 am Scris de Botan

» Top 5 cele mai tari personaje
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 11:20 am Scris de Botan

» Alb / Negru
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 11:01 am Scris de Botan

» Hello~~~! ^^
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 10:59 am Scris de Botan

» My little GFX ^^
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 10:52 am Scris de Len~

» De ce ma simt prost facand asta?
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 10:24 am Scris de Botan

» Botan Nelson
Povestea -Katekyo Hitman Reborn- EmptyMier Iun 06, 2012 10:09 am Scris de Botan

Mai 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Cei mai activi postatori ai lunii

Niciun utilizator

3 participanți

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    X.Burned
    X.Burned
    Vongola Family
    Vongola Family


    Mesaje : 11
    Power : 25
    Data de inscriere : 12/11/2011

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Empty Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    Mesaj Scris de X.Burned Lun Noi 14, 2011 5:59 am

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Khrp

    În zilele noastre,(A Mafioților) lumea
    este condusă de o familie puternică italiană, Vongola. Actualul şef
    Vongola , este al-9-lea conducător al Vongolei, este un om bătrân gata pentru pensionare. Dar înainte de a pleca, el are nevoie de ajutor din partea unui profesionist Asasin pentru a pregăti următoarea generaţie de Şef al Vongolei . Sawada Tsunayoshi este doar un băiat obişnuit care merge la liceu . El este nepopular, nu are prieteni şi are o dragoste nespusă pentru o fată din clasa lui. Dar viaţa lui ia o întorsatură extraordinară atunci când îl întâlneşte pe Reborn, un ucigaş plătit infam, care a fost trimis de către şeful al-9-lea al Vongolei acum Sawada Tsunayoshi trebuie să
    devină al-10-lea conducător al Vongolei ce-a mai puternică familie din lume.

    Katekyo Hitman Reborn tradus ar însemna ceva de genul “Asasinul Profesor Particular Reborn” căci se referă la personajul lui Reborn, un hitman, adică un asasin profesionist, care are şi funcţia de profesor particular pentru protagonistul seriei. Deşi în română nu avem un termen
    specific pentru “hitman”, doar asasin nu descrie în totalitate ce fel de personaj e Reborn.



    Seria a fost creată de Akira Amano, şi a început publicarea pe WSJ (revista unde găsim şi One Piece, Naruto etc) pe 4 aprilie 2004 şi încă e on going cu 32 de volume publicate şi 320 de capitole totale. Seria anime însă a fost difuzată de pe 07 octombrie 2006 pe 25 septembrie 2010 pentru un total de 203 episoade.
    AnGeL
    AnGeL
    Vongola Family
    Vongola Family


    Mesaje : 1
    Power : 5
    Data de inscriere : 12/11/2011

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Empty Re: Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    Mesaj Scris de AnGeL Lun Noi 14, 2011 8:22 am

    Anime-ul l-am vazut si eu si mi sa parut super cel putin e o poveste destul de frumoasa si sunt destul de bine concepute personajele.Fiecare erou are o putere ascunsa si Tsuna oricat de prost ar parea la inceput , la sfarsitul anime-ului este eroul care ii salveaza pe toti . Dar pentru a afla cat de bestial e uitati-va la animeu si comentati pe forum cum vi sa parut.
    Len~
    Len~
    Varia Family
    Varia Family


    Mesaje : 134
    Power : 153
    Data de inscriere : 12/11/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Undeva prin liceul Namimori,fugind de Hibari

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Empty Re: Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    Mesaj Scris de Len~ Lun Noi 14, 2011 8:47 am

    Eu n-am apucat inca sa vad mai mult de 20 de episoade din animeu [daca le-am vazut si pe alea] dar am citit manga.Si pot sa spun cu manuta pe inimioara ca acest anime este genial.Toate caracterele au ceva care te fac sa-ti placa din prima...cu totii avand caractere destul de diferite."Bad guys" sunt de asemenea geniali,cu acel echilibru de bine si rau in ei [ma refer la Varia...] si unii cu rau pur.Jeu` ii da 10/10 si anime-ului si manga-i.Asteptam comentariile voastre despre anime.
    X.Burned
    X.Burned
    Vongola Family
    Vongola Family


    Mesaje : 11
    Power : 25
    Data de inscriere : 12/11/2011

    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Empty Re: Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    Mesaj Scris de X.Burned Lun Noi 14, 2011 8:59 am

    Povestea e bună animația este HD abea de pe la 150 în sus ce a ce e bine mai ales că nu mai este vreun gen de Anime asemănător despre Mafie și din 204 de episoade te saturi dar în manga din ce am văzut e mai interesantă ca aproape orice serie de manga\anime pe care le știu Very Happy.

    Continut sponsorizat


    Povestea -Katekyo Hitman Reborn- Empty Re: Povestea -Katekyo Hitman Reborn-

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 12:08 am