Reborn-România

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Fan-Club Katekyo Hitman Reborn

Like/Tweet/+1

Ultimele subiecte

» Amyyyyy is Here!
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptySam Mai 31, 2014 3:34 am Scris de AmyAmyzu

» One-shots...
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyJoi Iun 06, 2013 5:50 am Scris de Len~

» Ce personaj ?
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 11:23 am Scris de Botan

» Top 5 cele mai tari personaje
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 11:20 am Scris de Botan

» Alb / Negru
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 11:01 am Scris de Botan

» Hello~~~! ^^
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 10:59 am Scris de Botan

» My little GFX ^^
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 10:52 am Scris de Len~

» De ce ma simt prost facand asta?
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 10:24 am Scris de Botan

» Botan Nelson
Personaje - Katekyo Hitman Reborn - EmptyMier Iun 06, 2012 10:09 am Scris de Botan

Aprilie 2024

LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Cei mai activi postatori ai lunii

Niciun utilizator

5 participanți

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    X.Burned
    X.Burned
    Vongola Family
    Vongola Family


    Mesaje : 11
    Power : 25
    Data de inscriere : 12/11/2011

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de X.Burned Lun Noi 14, 2011 6:44 am

    Păi fiecare protagonist are un caracter bine definit cu trăsături şi obiceiuri care din păcate nu se prea schimbă de-a lungul poveştii. Deşi nam înţeles niciodată dece iau pus pe Ipin şi Lambo în acest anime... să fim serioşi nu cred că fiecare dintre noi la vârsta de cinci ani aruncam cu grenade pe străzi caracterele astea gen Ipin şi Lambo le-au făcut prea supranaturale ca să zic așa în cazul Arcobaleno hai că pot înțelege faza cu blestemul dar ca Lambo și ca Ipin numai vezi Smile) şi despre Tsuna ce să mai zic nu face 2 bani fără Glonţul Voinţei de Moarte şi când te gândeşti că el şi cu Reborn sunt persoanjele principale Mukuro zice mereu că nu ajută Mafia că el vrea so distrugă dar el face invers Smile), în Manga o să se lupte dinou cu Tsuna care tocmai ce a devenit mai puternic când a venit din viitor Smile) ce şanse crede el că are nuştiu mă rog.. şi Arcobaleno Reborn după care se şi numeşte Animeul nu face decât să stea să-l antreneze nu zic că rolul lui nu e important dar de-a lungul seriei numa Tsuna se lupăSmile).

    Acum vreau să aduc vorba despre personajele negative Milfiore , Varia , Şcoala Kokuyo dintre care decât Milfiore rămâne duşmanul familiei Vongola restul ca printr-o minune au devenit aliaţii cam ciudat având în vedere că au fost înfrânţi Byakuran de exemplu nu sa aliat cu nimeni decât s-a folosit de ce-i din jurul lui, pe de altă parte Xanxaus şi Mukuro au prietenii ca să nu le zic supuşii Smile)
    Hibari cu Mukuro se aseamănă dar nu se adună Smile) .
    Len~
    Len~
    Varia Family
    Varia Family


    Mesaje : 134
    Power : 153
    Data de inscriere : 12/11/2011
    Varsta : 27
    Localizare : Undeva prin liceul Namimori,fugind de Hibari

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Re: Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de Len~ Lun Noi 14, 2011 9:27 am

    Recunosc,Varia sunt geniali~ Mi se par cei mai tari.Sunt un grup destul de complex avand in vedere faptul ca sunt asasinii familiei Vongola.De asemenea,Millefiore sunt also... *wordless* Faptul ca Byakuran nu depinde de nimeni si ca el faaace totul de capul lui [cel diabolic XD] si reuseste sa-i puna partial bete-n-roate lui Tsuna...
    Tsu-kun
    Tsu-kun
    Vongola Family
    Vongola Family


    Mesaje : 144
    Power : 194
    Data de inscriere : 16/11/2011
    Varsta : 28
    Localizare : Vongola Family - Italia

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Re: Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de Tsu-kun Mier Noi 16, 2011 9:13 am

    Oh , reborn e preferatul meu nu pot sa explic de ce . Smile) asa despre tsuna el nu era decat un ratatsuna fara reborn .. varia nu prea imi plac tipi aia . si Millefiore doar Byakuran e tare.cum a zis si Len e asa diaboliq :d
    Sawada Tsunayoshi
    Sawada Tsunayoshi


    Mesaje : 104
    Power : 125
    Data de inscriere : 15/11/2011
    Localizare : Namimori HighSchool

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Re: Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de Sawada Tsunayoshi Mier Noi 16, 2011 10:06 am

    tsuna e tare 4ever hibari/belphegor/mukuro
    Botan
    Botan


    Mesaje : 12
    Power : 20
    Data de inscriere : 06/06/2012
    Varsta : 29

    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Re: Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de Botan Mier Iun 06, 2012 9:48 am

    Mie una imi place tare mult de Yamaoto Takeshi (dupa cum se observa si dupa semnatura xD). Ador felul lui de a fi: mereu vesel si pozitiv chiar daca situatia scapa de sub control. Mi se pare unul dintre cele mai "de treaba", sa zic asa, personaje. Apoi ar fi si Gokudera Hayato pe care pur si simplu l-am idolatrizat cat timp m-am uitat la anime ^^' Imi place ca si-ar da viata pentru Tsuna dar, chiar daca nu vrea sa o recunoasca, ar face orice si pentru ceilalti gardieni Vongola. Plus ca momentele lui cu Lambo cand ii spune mereu "Azi o sa explodezi!" sau ceva de genul sunt absolut geniale!

    Cat despre "bad guys" imi place de Byakuran, Daemon Spade si Mukuro. Byakuran e absolut genial :]] linistit si vesel, tot timpul e cu un pas inaintea echipei lui Tsuna, chiar daca nu-i iese treaba de fiecare data. Mukuro e...well...Muruko :]] prin simpla lui prezenta in anime si in manga te face sa simti fiori pe spinare, mai ales daca e prima data cand te uiti la anime ^^ Chiar daca spune ca vrea sa distruga Vongola, de fapt o ajuta in multe situatii xD Oricum, mi se pare unul dintre personajele negative cheie in manga. Cat despre Daemon Spade, gardianul cetii din familia lui Vongola Primo, pot sa spun ca el e singurul personaj negativ care a ramas asa pana la sfarsitul vietii. Orice, numai ca sa faca o familie Vongola mai buna. Si totusi...a fost trist cand a "plecat" Sad

    Continut sponsorizat


    Personaje - Katekyo Hitman Reborn - Empty Re: Personaje - Katekyo Hitman Reborn -

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Apr 29, 2024 1:26 am